Close
Home » Fiction & Literature » Marta Juza Jakubowska » Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna

April 09 , 2008

Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna

Overview

Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna
Dlaczego Muchomor z prześlicznym, czerwonym w białe groszki płaszczykiem uparcie wędruje z Zosią, Pszczołą, Mrówką i Motylem? Przecież wszyscy uważają, że jest tylko przeszkodą w ich trudnej i dalekiej wędrówce. Przecież wszyscy mu dokuczają.

Download txt

Read also

Animals

It is more than 100 years in the future and the horrors of factory farming, combined with the widespread abuse of antibiotics, have led to mass extinctions. The majority of all mammals, birds, and fish that humans have eaten for millennia no longer exist. Add to that an ever-widening gap between rich and poor and an overtaxed healthcare…

„– Nigdy nie widziałam bardziej bezmyślnego stworzenia!
Muchomor schylił kapelusz – jego oczy były przestraszone i takie smutne.
– Jest pan wstrętnym, trującym, zbędnym grzybem! – Pszczoła była w prawdziwym szale i nie pozwoliła mu powiedzieć słowa. – Takie stworzenia przynoszą wszystkim tylko kłopoty!”

„Przecież musi być jakiś powód, pomyślała dziewczynka. Zmarszczyła czoło i wtedy, nie wiedzieć czemu, przypomniała sobie zalaną atramentem stronę w Kronice rodu Wielkiego Pająka… . Jaka tajemnica ukryta jest pod słodkim, borówkowym sokiem?”

„Stanęli jak wmurowani, nie wiedząc, co się dzieje. Potem powoli obejrzeli się za siebie. Na Drodze Pełnej Borówek stał Brunatny Niedźwiedź. Był on olbrzymi i na czole miał czarną łatkę. Mogłabym wam jeszcze opowiedzieć dużo rzeczy o Brunatnym Niedźwiedziu, ale najważniejsze jest to, że jego ciężka łapa zawisła właśnie nad Muchomorem.”

„– Babci będzie smutno z powodu kwiatów – powiedziała do siebie, zdając sobie nagle sprawę, że wyjazd na obóz przestał być dla niej ważny. – Babci będzie bardzo, bardzo smutno z powodu kwiatów – powtórzyła głośno i jakoś jej samej zrobiło się bardzo, bardzo smutno. Otarła łzę.”

„– Mamo… – zapytała Zosia – po co Pan Bóg stworzył pewne istoty, takie wydawałoby się niepotrzebne, może nawet kłopotliwe… na przykład muchomory?
Mama zastanowiła się.
– Naprawdę nie wiem – odpowiedziała po dłuższej chwili. – Wszystko jednak co stworzył Bóg, ma jakiś sens…”

Dla rodziców:
Są książki przeczytane w dzieciństwie, do których zawsze przynajmniej w myślach wracamy w życiu dorosłym. Książki te inspirują nas i kształtują nasz charakter, a po latach czasem wręcz sprawdzamy czy staliśmy się choć trochę podobni do naszych ulubionych bohaterów.
Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna to jedna z takich właśnie książek. Podarują ją swojemu dziecku a nauczysz go wrażliwości, przyjaźni, doceniana wartości rodziny i wiele, wiele więcej. Do tego pozwolisz przeżyć mu i sobie jedyną w swoim rodzaju pełną fantazji, słoneczną przygodę.

Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna to książka dla wszystkich dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

Show more...

How to download book

Buy this book

You can buy this book now only for $4.99. This is the lowest price for this book.

Buy book

Download book free

If you want to download this book for free, please register, approve your account and get one book for free.

Register

After that you may download book «Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna»:

Download Adobe DRM:

e-book-LIT-download-zosia-muchomor-i-srebrna.pdf

Download Microsoft Reader (LIT):

e-book-LIT-download-zosia-muchomor-i-srebrna.LIT