Close
Home » Kids » Janina Zającówna » Tajemnice mojej mamy

October 21 , 2008

Tajemnice mojej mamy

Overview

Tajemnice mojej mamy to powieść zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży. Bohaterką książki jest rezolutna dziewczynka, której poczucie humoru, rzadko spotykana dojrzałość i błyskotliwość pomagają uporać się z bardzo trudnymi problemami, stwarzanymi głównie przez dorosłych.

Janina Zającówna, autorka poczytnych powieści dla dorosłych i młodzieży debiutowała w 1967 roku powieścią o dziewczętach z zakładu poprawczego Brama na drodze, która stała się bestsellerem. Wysoko ocenił ją Janusz Głowacki, podkreślając, że „autentyzm relacji jest poważnym walorem tej książki, a także autentyzm języka, postaci i konfliktów”. Spośród powieści dla dorosłych ogromnym uznaniem spotkały się wielokrotnie wznawiane tytuły: Skończyło się lato, Podróż poślubna, Dom schadzek, Zemsta jest rozkoszą bogów, Moje życie z panną K…, Perkusista. Również dużą poczytnością cieszą się jej książki dla młodzieży: Wesele mojej mamy, Klub białej perły, Z piękniejszej strony świata, Bilet do raju.Na podstawie powieści Mój wielki dzień powstał film Kochankowie mojej mamy, nagrodzony na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdańsku w 1986 roku. Z kolei Heca z łysym stała się kanwą dla serialu telewizyjnego Tylko Kaśka, emitowanego w wielu krajach. Janina Zającówna jest również autorką ponad trzystu opowiadań, drukowanych w czasopismach.

Download doc

Read also

Climate Code Red

This meticulously documented call-to-action reveals extensive scientific evidence that the global warming crisis is far worse than officially indicated — and that we’re almost at the point of no return. Serious climate-change impacts are already happening: large ice-sheets are disintegrating, sea-level rises will reach 5 metres this century, and…

Show more...

How to download book

Buy this book

You can buy this book now only for $7.99. This is the lowest price for this book.

Buy book

Download book free

If you want to download this book for free, please register, approve your account and get one book for free.

Register

After that you may download book «Tajemnice mojej mamy»:

Download MS Word:

online-mobi-pdf-xml-download-tajemnice-mojej-mamy.doc

Download Mobi:

online-mobi-pdf-xml-download-tajemnice-mojej-mamy.mobi

Download PDF:

online-mobi-pdf-xml-download-tajemnice-mojej-mamy.pdf

Download XML Book:

online-mobi-pdf-xml-download-tajemnice-mojej-mamy.xml